Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Üzem és Iroda ABC - veszélyes anyagok felfogótálcái

Üzem és Iroda ABC - veszélyes anyagok felfogótálcái
A legtöbb munkahely ma már elképzelhetetlen veszélyes anyagok nélkül. Segítünk a jogszabályi előírásoknak megfelelő tárolás megvalósításában.

Segítünk a jogszabályi előírásoknak megfelelő tárolás megvalósításában.

A veszélyes anyagokat veszélyszimbólumok jelölik. A tároló és tárolóelemek alkalmasságának bemutatása érdekében az alábbiakban ismertetjük a szimbólumok jelentését. Az összes veszélyes anyagok tárolására szolgáló ÜZEMÉSIRODA termék megfelel a EU gyártási irányelveknek és a hatósági előírásoknak.

Kérjük, tartsa be az érvényes előírásokat, és ha szükséges, tájékozódjon hatóságától.

Minden információ tájékoztató jellegű

Információk a veszélyes anyagok tárolásáról

A felfogótálcákra vonatkozó követelmények:

  • A gyűjtőtálcáknak folyadékot át nem eresztőnek kell lenniük
  • A tartályokban tárolt anyagokkal szembeni ellenállást meg kell adni és igazolni kell
  • Az acél gyűjtőtálcák falvastagságának legalább 3 mm-nek kell lennie a DIN EN 10025-2 vagy DIN EN 10028-2 szerint, rozsdamentes acél tálcák esetén pedig legalább 2 mm-nek a DIN EN 10088-2 szerint.
  • A gyűjtőtálcák falának és padlójának kellő biztonsággal fel kell vennie a rájuk ható erőket
  • A stabilitást statikus számítással kell alátámasztani minden előforduló terhelésre
  • A felfogótálcák felépítésének lehetővé kell tennie az alváz korróziós ellenőrzését (ez alól kivételt képeznek a lapos kádak, mint felületvédő eszközök, ha megfelelően védettek a korrózió ellen)
  • A felfogótálcák legnagyobb megengedett folyadékszintjétől számított szabad magasságának legalább 2 cm-nek kell lennie, amelyet a vízgyűjtő térfogatának kiszámításakor figyelembe kell venni
  • A minimum 5 cm szerkezeti magasság kötelező
  • Nem lehetnek leeresztővel felszerelve
  • A gyűjtőtálcában a lehetséges maximális folyadékszint alatti csavarkötések nem megengedettek
  • A gyűjtőtálcák jelölése GHS szerint kötelező
  • Minden gyártóüzemben házon belüli gyártásellenőrzést kell végezni gyártásukkor
  • A felfogótálcák tömítettségét folyadék penetrációs módszerrel vagy azzal egyenértékű módszerrel kötelező vizsgálni
  • Csak esőtől védett, vízszintes, egyenes és kellően stabil felületre (pl. aszfalt vagy beton) helyezhető
  • Ahol elegendő külső védelem áll rendelkezésre a lehetséges károk ellen
  • Ha több gyűjtőtálca van elhelyezve egy területen, akkor jól látható helyen egy összeállítást kell készíteni, amelynek minden egyes gyűjtőtálcára vonatkozóan a következő információkat kell tartalmaznia:
    • tárolt anyag/keverék típusa
    • maximális tárolási térfogat
    • a tartály maximális térfogata 
  • Felfogási térfogat

    Egy gyűjtőtálcának képesnek kell lennie arra, hogy felfogja az általa védett legnagyobb tárolási egység (kanna vagy hordó) teljes térfogatát, vagy legalább 10% -át az összes tárolt mennyiségnek

    A felhasznált anyagok ellenállóképessége

    Acél
    ellenáll a legtöbb gyúlékony és vízszennyező folyadéknak. A korrozív tulajdonságokkal rendelkező anyagoknál az ellenállóképességet az ellenállóképességi táblázatok segítségével kell ellenőrizni. Kérdés esetén forduljon szakemberhez!

    Rozsdamentes acél
    általában ellenállóbb, mint az acél, és általában ellenáll az agresszív anyagoknak is. A balesetek elkerülése érdekében azonban az ellenállóképességet az ellenállóképességi táblázatok segítségével is ellenőrizni kell, érdemes szakembert is bevonni kérdés esetén.

    Polietilén (PE)
    ellenáll a legtöbb agresszív anyagnak, például savaknak és lúgoknak. Gyúlékony folyadékok, oldószerek, stb. esetén az ellenállóképességet az ellenállóképességi táblázatok alapján vizsgálni szükséges.

    Üvegszál erősítésű műanyag (GFK)
    szerkezetének köszönhetően nagy szilárdságú. A belőle készült tartályok, kádak, stb. rendkívül stabilak és ellenállóak. A gyúlékony folyadékokkal és oldószerekkel szembeni ellenállóképességük azonban korlátozott lehet. Kérem érdeklődjön az ellenállóképességről konkrét tárolandó anyag esetén az ellenállóképességi táblázatok segítségével, vagy forduljon szakemberhez.
     

FIGYELEM: a felfogótálcáknak az ivóvízbázis területeken, és a felszíni és felszín alatti vizek minősége védelmére vonatkozó jogszabályban előírt területeken, a teljes tárolt mennyiség (100%) felfogására képesnek kell lennie. A kiválasztott felfogótálcákat csak az alkalmazandó törvények és rendeletek betartásával szabad alkalmazni, beleértve a kémiai biztonságról szóló törvényt (2000.évi XXV.törvény), a vízgazdálkodásról szóló törvényt (1995.évi LVII.törvény), acél felfogótálca iránymutatás (németországi StawaR), a munkavédelemről szóló törvény (1993.évi XCIII.törvény), kormányrendelet a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről (219/2011. (X. 20.)), hogy csak néhányat említsünk. 

Tartalomhoz tartozó címkék: Veszélyes anyagok